02/03 11:55 28 [78] Yafan Wang vs Lin Zhu [45] 3-6,2-6
02/03 09:55 28 [108] Diana Shnaider vs Xinyu Wang [40] 6-2,7-6
02/02 12:35 27 [78] Yafan Wang vs Katie Volynets [125] 1-6,6-3,7-6
02/02 11:00 27 [108] Diana Shnaider vs Dalma Galfi [137] 6-2,6-1
02/02 09:30 27 [101] Arina Rodionova vs Lin Zhu [45] 3-6,3-6
02/02 07:00 27 [40] Xinyu Wang vs Yulia Putintseva [70] 6-1,3-6,6-3
02/01 13:30 26 [101] Arina Rodionova vs Zhuoxuan Bai [90] 3-6,6-1,6-0
02/01 11:50 26 [126] Linda Fruhvirtova vs Lin Zhu [45] 2-6,2-6
02/01 10:05 26 [79] Anna Karolina Schmiedlova vs Yafan Wang [78] 2-6,4-6
02/01 07:00 26 [125] Katie Volynets vs Tatjana Maria [44] 5-7,6-2,6-2
01/31 13:35 26 [71] Viktorija Golubic vs Yulia Putintseva [70] 6-7,6-7
**Turneul WTA de la Hua Hin**

Turneul WTA de la Hua Hin este un eveniment anual de tenis feminin desfășurat la Hua Hin, Thailanda. Face parte din circuitul WTA Tour și se desfășoară pe terenuri dure în aer liber.

**Istorie**

Turneul a fost înființat în 2015 și a fost inițial un eveniment din seria WTA 125k. În 2020, a fost promovat la categoria WTA 250.

**Format**

Turneul include un tablou principal de 32 de jucătoare la simplu și un tablou principal de 16 perechi la dublu. Se joacă trei tururi în cadrul competiției la simplu și două tururi în cadrul competiției la dublu.

**Câștigători**

De-a lungul anilor, turneul a atras unele dintre cele mai bune jucătoare de tenis din lume. Următorii jucători au câștigat titlul la simplu:

**Locație**

Turneul se desfășoară la True Arena din Hua Hin. Arena este situată în apropiere de plajă și dispune de terenuri de primă clasă.

**Impact**

Turneul WTA de la Hua Hin a devenit un eveniment popular în calendarul tenisului feminin. A atras fani și jucători din întreaga lume și a contribuit la creșterea popularității tenisului în Thailanda.