11/03 11:30 28 Olga Saez Larra vs Rebeka Masarova 6-4,3-6,6-4
11/03 09:00 28 [383] Marina B Ribera vs Andreea Amalia Rosca [230] 6-2,2-6,3-6
11/02 10:50 27 [469] Yvonne Cavalle-Reimers vs Marina B Ribera [383] 2-6,0-6
11/02 10:40 27 [262] Olga Saez Larra vs Jade Suvrijn [494] 6-4,6-3
11/02 09:00 27 [326] Andrea Gamiz vs Andreea Amalia Rosca [230] 3-6,2-6
11/02 09:00 27 Rebeka Masarova vs Cristina Bucsa 6-4,6-4
11/01 12:00 26 [253] Anna Bondar vs Andrea Gamiz [326] 6-1,6-7,4-6
11/01 12:00 26 [383] Marina B Ribera vs Miriam B Bulgaru [424] 6-2,2-6,6-3
11/01 11:20 26 [431] Andrea Lazaro Garcia vs Andreea Amalia Rosca [230] 2-6,3-6
11/01 09:00 26 [136] Anastasiya Komardina vs Cristina Bucsa [343] 2-6,4-6
11/01 09:00 26 Rebeka Masarova vs Estrella Cabeza Candela 6-2,3-6,6-2
**Turneu de tenis ITF Femei Sant Cugat**

Turneul de tenis ITF Femei Sant Cugat este un eveniment profesionist de tenis care are loc anual la Club de Tenis Sant Cugat del Vallès din Sant Cugat del Vallès, Spania. Turneul face parte din Turneul Mondial de Tenis Feminin, o serie de turnee internaționale de tenis organizate de Federația Internațională de Tenis (ITF).

Turneul de la Sant Cugat a fost înființat în 2003 și are o categorie de premii de 60.000 de dolari. Se dispută pe terenuri cu suprafață dură și atrage o gamă largă de jucătoare profesioniste, inclusiv jucătoare din top 100 WTA.

Singurul român care a câștigat turneul a fost Sorana Cîrstea, în 2014. Ea a învins-o în finală pe Maria Teresa Torro Flor cu scorul de 6-1, 6-2.

Turneul de tenis ITF Femei Sant Cugat oferă o platformă pentru jucătoarele profesionale de tenis să concureze la cel mai înalt nivel și să câștige puncte în clasamentul WTA. De asemenea, oferă oportunități pentru jucătoarele tinere și în ascensiune de a-și demonstra talentul și de a câștiga experiență la nivel internațional.