09/25 17:00 54 [251] Evan King vs Filip Peliwo [283] 6-3,6-2
09/25 17:00 54 Deiton Baughman vs Alexios Halebian 6-3,6-3
09/25 17:00 54 [385] Kaichi Uchida vs Jan Choinski [325] 7-5,3-6,6-1
09/24 21:35 46 Andre Goransson vs Sekou Bangoura 2-6,4-6
09/24 20:10 46 Evan King vs Jose H-Fernandez 6-0,6-4
09/24 19:50 46 [379] Matthew Barton vs Filip Peliwo [267] 4-6,3-6
09/24 19:30 46 Marcelo Arevalo vs Deiton Baughman 6-2,3-6,3-6
09/24 18:45 46 Tim Smyczek vs Greg Jones 6-4,6-1
09/24 17:00 46 Jan Choinski vs Lucas Gomez 6-7,6-4,6-4
09/24 17:00 46 Kaichi Uchida vs Spencer Papa 5-7,7-6,6-3
09/24 17:00 46 Alexios Halebian vs Raymond Sarmiento 6-3,6-4
**Challenger Tiburon Qual**

Turneul **Challenger Tiburon Qual** este un eveniment de tenis masculin profesionist care face parte din ATP Challenger Tour. Turneul are loc la Tiburon, California, Statele Unite, și se joacă pe terenuri cu suprafață dură.

**Istorie**

Turneul a fost fondat în 2003 și a făcut parte inițial din circuitul USTA Pro Circuit. În 2006, turneul a fost promovat la categoria ATP Challenger Tour.

**Câștigători notabili**

De-a lungul anilor, turneul a fost câștigat de jucători de tenis notabili, precum:

* James Blake
* Mardy Fish
* Steve Johnson
* Tennys Sandgren
* Mackenzie McDonald

**Formatul turneului**

Turneul are un tablou de 32 de jucători la simplu și 16 perechi la dublu. Tabloul de simplu se desfășoară în format eliminatoriu, în timp ce tabloul de dublu se desfășoară în format cu dublă eliminare.

**Puncte de clasament**

Câștigătorul turneului primește 80 de puncte în clasamentul ATP, iar finalistul primește 48 de puncte. Ceilalți jucători primesc puncte în funcție de performanța lor în turneu.

**Premii în bani**

Fondul total de premii pentru turneu este de 52.080 de dolari. Câștigătorul turneului primește un premiu în bani de 7.200 de dolari, iar finalistul primește 4.200 de dolari.