Jocuri Olimpice de iarna 2022 - Curling - Dublu Mixt

Turneul de dublu mixt la curling de la Jocurile Olimpice de iarna din 2022 a fost o competiție pe echipe care a avut loc la Centrul Național de Curling din Beijing, China. Turneul s-a desfășurat în perioada 2-8 februarie 2022 și a implicat un total de 10 echipe din 10 țări diferite.

Formatul turneului a constat într-o rundă inițială round-robin, urmată de o rundă de playoff pentru primele patru echipe. În runda round-robin, fiecare echipă s-a confruntat cu celelalte nouă echipe o singură dată. Cele patru echipe cu cele mai bune recorduri au avansat în runda de playoff, care a inclus două semifinale și finala pentru medalia de aur.

Echipa din Italia, formată din Stefania Constantini și Amos Mosaner, a câștigat turneul, învingând echipa din Norvegia în finală cu scorul de 8-5. Echipa din Suedia, formată din Almida de Val și Oskar Eriksson, a câștigat medalia de bronz, învingând echipa din Marea Britanie în meciul pentru medalia a treia.