ITF - M25 Zapopan

**Turneu de tenis ITF - M25 Zapopan**

Turneul de tenis ITF - M25 Zapopan este un turneu de tenis masculin din circuitul ITF World Tennis Tour. Se desfășoară la Zapopan, Jalisco, Mexic, și face parte din categoria ITF World Tennis Tour Men's Circuit. Turneul se joacă pe terenuri cu suprafață dură și oferă premii în valoare totală de 25.000 de dolari.

Turneul a fost înființat în 2019 și a fost câștigat de jucători de tenis mexicani în primii doi ani. În 2021, turneul a fost anulat din cauza pandemiei de COVID-19.

Turneul ITF - M25 Zapopan oferă o oportunitate jucătorilor de tenis de a acumula puncte pentru clasamentul mondial ATP. Câștigătorul turneului primește 25 de puncte ATP, iar finalistul primește 16 puncte ATP. Jucătorii care ajung în semifinale primesc 8 puncte ATP, iar cei care ajung în sferturile de finală primesc 4 puncte ATP.