04/05 20:15 - Volsungur vs Afturelding 0-3
04/05 19:30 - KA vs Throttur Fjardabyggd 3-1
04/05 19:30 - HK vs Vestri 0-3
04/03 19:30 - Hamar vs Stal-Ulfur 3-0
04/02 19:30 - Vestri vs HK 3-0
Turneul de volei din Islanda "Islanda - Mizunodeild" este cel mai înalt nivel al voleiului profesionist masculin din Islanda. Liga este formată din opt echipe care concurează pentru titlul de campioană a Islandei. Sezonul regulat se joacă în sistem tur-retur, iar primele patru echipe se califică la play-off. Câștigătoarea play-off-ului este declarată campioană a Islandei.

Mizunodeild a fost fondată în 1975 și de atunci a fost dominată de un număr mic de echipe. Cel mai titrat club din ligă este ÍBV Vestmannaeyjar, care a câștigat campionatul de 17 ori. Alte echipe de top includ KR Reykjavík, Fylkir Reykjavík și Stjarnan Garðabær.

Liga islandeză de volei este o competiție interesantă și competitivă, care prezintă o combinație de tineri talentați și jucători experimentați. Atmosfera la meciuri este electrică, iar fanii sunt pasionați și vocali.