Date | R | Gazde v Oaspeti | - |
05/20 12:30 |
29 |
[93] Vera Lapko v Quirine Lemoine
[313] |
6-2,6-4
|
05/19 11:20 |
28 |
Quirine Lemoine v Arantxa Rus
|
7-6,6-3
|
05/19 09:00 |
28 |
[93] Vera Lapko v Jaimee Fourlis
[224] |
3-6,6-4,6-2
|
05/18 12:00 |
27 |
[313] Quirine Lemoine v Valentini Grammatikopoulou
[174] |
6-2,6-4
|
05/18 10:05 |
27 |
[144] Viktoriya Tomova v Arantxa Rus
[108] |
0-6,5-7
|
05/18 08:30 |
27 |
Vera Lapko v Katarina Zavatska
|
6-0,6-4
|
05/17 15:00 |
26 |
[174] Valentini Grammatikopoulou v Richel Hogenkamp
[121] |
7-6,6-1
|
05/17 13:00 |
26 |
[93] Vera Lapko v Irina Maria Bara
[167] |
6-4,6-2
|
05/17 10:20 |
26 |
[218] Jessica Pieri v Arantxa Rus
[108] |
7-6,1-6,0-6
|
05/17 08:30 |
26 |
[144] Viktoriya Tomova v Francesca Di Lorenzo
[195] |
7-5,6-4
|
05/17 08:30 |
26 |
Quirine Lemoine v Valentyna Ivakhnenko
|
6-4,6-3
|
05/16 15:35 |
26 |
[229] Katarina Zavatska v Patty Schnyder
[150] |
0-6,6-4,6-2
|
05/16 13:10 |
25 |
Myrtille Georges v Richel Hogenkamp
|
3-6,6-4,3-6
|
05/16 12:35 |
26 |
[399] Yana Sizikova v Jaimee Fourlis
[224] |
5-7,3-6
|
05/16 11:00 |
25 |
[218] Jessica Pieri v Margot Yerolymos
[491] |
6-3,6-2
|
05/16 11:00 |
25 |
[93] Vera Lapko v Fiona Ferro
[262] |
7-6,6-4
|
05/16 08:00 |
25 |
[372] Harmony Tan v Francesca Di Lorenzo
[195] |
6-3,3-6,6-7
|
05/16 08:00 |
25 |
[174] Valentini Grammatikopoulou v Kimberly Birrell
[353] |
4-6,7-5,6-2
|
05/15 16:05 |
25 |
[202] Amandine Hesse v Arantxa Rus
[108] |
1-6,4-6
|
05/15 16:00 |
25 |
[144] Viktoriya Tomova v Tessah Andrianjafitrimo
[319] |
4-6,7-5,6-3
|
05/15 14:25 |
25 |
[228] Jessika Ponchet v Valentyna Ivakhnenko
[180] |
7-6,2-6,2-6
|
05/15 13:45 |
25 |
[481] Eden Silva v Patty Schnyder
[150] |
0-6,2-6
|
05/15 13:10 |
25 |
[216] Misaki Doi v Quirine Lemoine
[313] |
5-7,4-6
|
05/15 09:45 |
25 |
[292] Manon Arcangioli v Priscilla Heise
[406] |
4-6,3-6
|
05/15 09:45 |
25 |
[213] Ipek Soylu v Yana Sizikova
[399] |
5-7,2-6
|
05/15 09:45 |
25 |
[167] Irina Maria Bara v Renata Zarazua
[201] |
6-3,6-3
|
05/14 15:15 |
25 |
[239] Ellen Perez v Katarina Zavatska
[229] |
2-6,1-6
|
05/14 11:30 |
25 |
[224] Jaimee Fourlis v Olivia Rogowska
[153] |
6-4,4-6,6-4
|
05/21 12:30 |
29 |
[112] Richel Hogenkamp v Kristie Ahn
[151] |
6-2,6-4
|
05/20 14:10 |
28 |
[151] Kristie Ahn v Destanee Aiava
[196] |
7-5,6-4
|
**ITF Women Saint Gaudens** este un turneu de tenis profesionist organizat anual în Saint Gaudens, Franța. Face parte din Circuitul ITF feminin și se joacă pe terenuri cu zgură.
**Istorie**
Turneul a fost înființat în 2000 și a făcut inițial parte din Circuitul ITF feminin de 25.000 de dolari. În 2011, a fost promovat la categoria 50.000 de dolari.
**Localizare**
Turneul se dispută pe terenurile de tenis ale Clubului de Tenis Saint Gaudens.
**Câștigătoare notabile**
De-a lungul anilor, turneul a fost câștigat de mai multe jucătoare notabile, inclusiv:
* Alizé Cornet (2005)
* Pauline Parmentier (2006, 2007)
* Mathilde Johansson (2010, 2011)
* Paula Ormaechea (2012, 2013)
* Sara Sorribes Tormo (2019)
**Date cheie**
* Înscrieri: Înscrierile se închid cu patru săptămâni înainte de începerea turneului.
* Trageri la sorți: Tragerile la sorți au loc cu o săptămână înainte de începerea turneului.
* Durata: Turneul durează o săptămână, cu calificări desfășurate în weekendul precedent.
* Premii în bani: Premiul total în bani pentru turneu este de 50.000 de dolari.
**Impact**
Turneul ITF Women Saint Gaudens este un eveniment important pe Circuitul ITF feminin, oferind jucătoarelor o oportunitate de a câștiga puncte de clasament și de a avansa în carierele lor. De asemenea, este un eveniment popular în comunitatea locală, atrăgând fani și turiști din regiune.