Date | R | Gazde v Oaspeti | - |
07/06 08:30 |
25 |
[140] Maddison Inglis v Jaqueline Cristian
[152] |
3-6,7-6,7-6
|
07/05 12:20 |
25 |
[157] Kateryna Kozlova v Natalia Vikhlyantseva
[165] |
6-2,6-4
|
07/05 12:00 |
25 |
[154] Francesca Di Lorenzo v Olga Govortsova
[136] |
3-6,6-2,2-6
|
07/05 10:30 |
25 |
[199] Katie Volynets v Kamilla Rakhimova
[134] |
7-5,6-1
|
07/05 10:20 |
25 |
Lisa Zaar v Claire Liu
|
2-6,2-6
|
07/05 09:00 |
25 |
Caijsa W Hennemann v Vanessa Ersoz
|
6-0,6-1
|
07/13 10:00 |
29 |
[117] Misaki Doi v Danka Kovinic
[162] |
6-4,6-4
|
07/12 11:15 |
28 |
[113] Aleksandra Krunic v Misaki Doi
[117] |
1-6,5-7
|
07/12 09:00 |
28 |
[162] Danka Kovinic v Katarzyna Kawa
[231] |
2-6,6-4,6-1
|
07/11 13:25 |
27 |
[100] Fiona Ferro v Katarzyna Kawa
[231] |
0-6,2-6
|
07/11 10:35 |
27 |
[166] Johanna Larsson v Aleksandra Krunic
[113] |
4-6,7-6,4-6
|
07/11 10:00 |
27 |
[96] Mona Barthel v Misaki Doi
[117] |
2-6,6-3,2-6
|
07/11 09:00 |
27 |
[105] Natalia Vikhlyantseva v Danka Kovinic
[162] |
2-6,2-6
|
07/10 14:00 |
26 |
[117] Misaki Doi v Elena Rybakina
[109] |
4-6,6-4,6-4
|
07/10 11:30 |
26 |
[100] Fiona Ferro v Mirjam Bjorklund
[320] |
6-2,5-7,6-3
|
07/10 10:40 |
26 |
[96] Mona Barthel v Tereza Mrdeza
[197] |
6-3,6-0
|
07/10 10:15 |
26 |
[166] Johanna Larsson v Arantxa Rus
[135] |
6-1,6-0
|
07/10 10:10 |
26 |
[231] Katarzyna Kawa v Anhelina Kalinina
[134] |
2-6,6-3,6-3
|
07/10 09:00 |
26 |
[105] Natalia Vikhlyantseva v Ekaterine Gorgodze
[150] |
6-3,6-0
|
07/10 09:00 |
26 |
[209] Basak Eraydin v Aleksandra Krunic
[113] |
2-6,1-6
|
07/10 09:00 |
26 |
[162] Danka Kovinic v Aliona Bolsova
[92] |
6-4,6-2
|
07/09 17:35 |
25 |
[368] Clara Tauson v Elena Rybakina
[109] |
4-6,6-7
|
07/09 15:20 |
25 |
[77] Sorana Cirstea v Johanna Larsson
[166] |
0-6,6-7
|
07/09 14:20 |
25 |
[134] Anhelina Kalinina v Jil Teichmann
[89] |
6-4,6-1
|
07/09 12:20 |
25 |
[127] Allie Kiick v Arantxa Rus
[135] |
4-6,1-6
|
07/09 11:40 |
25 |
[320] Mirjam Bjorklund v Anna Zaja
[200] |
6-7,7-6,7-6
|
07/09 11:30 |
25 |
[167] Jana Cepelova v Katarzyna Kawa
[231] |
7-5,6-7,2-6
|
07/09 11:05 |
25 |
[105] Natalia Vikhlyantseva v Sara Errani
[256] |
6-0,6-3
|
07/09 10:15 |
25 |
[391] Alison Bai v Misaki Doi
[117] |
1-6,1-6
|
07/09 09:00 |
25 |
Fiona Ferro v Susanne Celik
|
6-0,2-6,6-4
|
**WTA - Båstad**
Turneul WTA de la Båstad este un turneu de tenis profesionist feminin care face parte din circuitul WTA Tour. Se desfășoară în orașul Båstad, Suedia, pe terenuri cu zgură.
**Istorie**
Turneul a fost înființat în 1971 și a făcut parte din categoria WTA Tour până în 2008. În 2009, a fost retrogradat la categoria WTA International, unde a rămas până în prezent.
**Câștigători notabili**
Câștigătoare notabile ale titlului de simplu de la Båstad includ:
* Steffi Graf
* Gabriela Sabatini
* Monica Seles
* Venus Williams
* Flavia Pennetta
**Ediția curentă**
Ediția din 2023 a turneului WTA de la Båstad va avea loc între [datele turneului]. Principalele favorite pentru titlu sunt:
* [Lista cu cele mai importante favorite]
**Bilete și informații**
Biletele pentru turneul WTA de la Båstad pot fi achiziționate prin intermediul site-ului oficial al turneului. Pentru informații suplimentare despre turneu, inclusiv programul, rezultatele și știrile, vă rugăm să vizitați site-ul oficial.