05/22 10:00 9 Tokyo Verdy vs Sanfrecce Hiroshima View
05/22 10:00 9 Machida Zelvia vs Kashima Antlers View
05/22 10:00 9 Yokohama FC vs Nagoya Grampus View
05/22 10:00 9 Kataller Toyama vs Vissel Kobe View
05/22 10:00 9 Sagan Tosu vs FC Tokyo View
05/22 10:00 9 FC Ryukyu vs Cerezo Osaka View
05/22 10:00 9 Kashiwa Reysol vs Avispa Fukuoka View
05/22 10:00 9 Parceiro Nagano vs Consadole Sapporo View
05/22 10:00 9 Blaublitz Akita vs Albirex Niigata View
05/22 10:00 9 V-Varen Nagasaki vs Urawa Red Diamonds View

Wikipedia - J.League Cup

J.League Cup este o competiție de fotbal din Japonia organizată de J.League, în care participă echipele din Prima Ligă Japoneză de fotbal. Ea a fost fondată în anul 1992.

Japonia - Cupa J-League

Cupa J-League (J. League Cup sau Yamazaki Nabisco Cup) este un turneu eliminatoriu organizat anual de către J. League, liga profesionistă de fotbal din Japonia. Turneul a fost înființat în 1992 și s-a jucat inițial sub numele de Cupa Yamazaki Nabisco. De-a lungul anilor, turneul a fost sponsorizat de diferite companii, cel mai recent de Yamazaki Nabisco.

Cupa J-League este deschisă tuturor cluburilor din J1 League (prima divizie) și J2 League (a doua divizie). Turneul se joacă într-un format eliminatoriu, cu meciuri în două manșe, iar finala se dispută într-un singur meci. Câștigătoarea Cupei J-League se califică pentru Liga Campionilor AFC.

Unele dintre cele mai de succes cluburi din Cupa J-League sunt Kashima Antlers, cu 8 titluri, și Gamba Osaka, cu 6 titluri. Turneul este considerat o competiție prestigioasă în Japonia și oferă cluburilor șansa de a câștiga un trofeu și de a se califica pentru competițiile continentale.