04/17 09:00 8 Grulla Morioka FC v Cerezo Osaka 0-1
03/13 10:00 7 FC Gifu v Omiya Ardija 1-2
03/13 10:00 7 Kataller Toyama v Montedio Yamagata 2-1
03/13 10:00 7 Nagano Parceiro v Tokushima Vortis 5-1
03/13 10:00 7 Matsumoto Y FC v Renofa Yamaguchi 7-6
03/13 10:00 7 Fukushima Utd v Roasso Kumamoto 1-2
03/13 09:30 7 Vanraure Hachinohe v Zweigen Kanazawa 5-3
03/13 09:00 7 Grulla Morioka FC v Tochigi SC 1-0
03/06 10:00 7 Kagoshima United v JEF Utd Chiba 1-0
03/06 10:00 7 Ehime FC v V-Varen Nagasaki 3-4

Wikipedia - J.League Cup

J.League Cup este o competiție de fotbal din Japonia organizată de J.League, în care participă echipele din Prima Ligă Japoneză de fotbal. Ea a fost fondată în anul 1992.

Japonia - Cupa J-League

Cupa J-League (J. League Cup sau Yamazaki Nabisco Cup) este un turneu eliminatoriu organizat anual de către J. League, liga profesionistă de fotbal din Japonia. Turneul a fost înființat în 1992 și s-a jucat inițial sub numele de Cupa Yamazaki Nabisco. De-a lungul anilor, turneul a fost sponsorizat de diferite companii, cel mai recent de Yamazaki Nabisco.

Cupa J-League este deschisă tuturor cluburilor din J1 League (prima divizie) și J2 League (a doua divizie). Turneul se joacă într-un format eliminatoriu, cu meciuri în două manșe, iar finala se dispută într-un singur meci. Câștigătoarea Cupei J-League se califică pentru Liga Campionilor AFC.

Unele dintre cele mai de succes cluburi din Cupa J-League sunt Kashima Antlers, cu 8 titluri, și Gamba Osaka, cu 6 titluri. Turneul este considerat o competiție prestigioasă în Japonia și oferă cluburilor șansa de a câștiga un trofeu și de a se califica pentru competițiile continentale.