Date | R | Gazde v Oaspeti | - |
07/10 13:00 |
25 |
[190] Vitaliy Sachko v Tomas Machac
[108] |
Retired
|
07/10 10:30 |
19 |
Andrey Chepelev v Lorenzo Bocchi
|
7-5,6-2
|
07/10 10:20 |
25 |
[230] Edoardo Lavagno v Riccardo Bonadio
[194] |
4-6,3-6
|
07/10 09:00 |
19 |
[373] Alex M Pujolras v Gabi Adrian Boitan
[496] |
6-1,6-1
|
07/10 08:20 |
19 |
[370] Kalin Ivanovski v Dan Alexandru Tomescu
[439] |
7-6,7-6
|
07/10 07:00 |
19 |
[232] Alexandru Jecan v Sebastian Gima
[472] |
4-6,2-6
|
07/10 07:00 |
19 |
[339] Kyrian Jacquet v David Pichler
[494] |
6-4,6-2
|
07/10 07:00 |
19 |
[347] Michael Vrbensky v Juan Bautista Otegui
[442] |
7-6,4-6,3-6
|
07/09 13:45 |
14 |
Vlad Andrei Dancu v Gabi Adrian Boitan
|
2-6,6-7
|
07/09 13:20 |
14 |
[373] Alex M Pujolras v Matias Zukas
[415] |
6-1,6-1
|
07/09 12:05 |
14 |
[439] Dan Alexandru Tomescu v Ilya Snitari
[381] |
6-4,6-2
|
07/09 12:00 |
14 |
Andrey Chepelev v Daniel Uta
|
6-2,6-1
|
07/09 11:45 |
14 |
Dragos N Cazacu v Sebastian Gima
|
3-6,6-7
|
07/09 10:20 |
14 |
[370] Kalin Ivanovski v Brandon Walkin
[211] |
6-2,6-2
|
07/09 09:00 |
14 |
Lorenzo Bocchi v Saba Purtseladze
|
5-7,7-5,6-4
|
07/09 09:00 |
14 |
[361] Marius Copil v Alexandru Jecan
[232] |
6-4,4-6,4-6
|
07/09 09:00 |
14 |
Kyrian Jacquet v Eduard Silviu Schipor
|
6-3,6-0
|
07/09 07:30 |
14 |
[347] Michael Vrbensky v Tomas Lipovsek Puches
[345] |
6-2,6-2
|
07/09 07:30 |
14 |
Matei Cristian Onofrei v Juan Bautista Otegui
|
2-6,1-6
|
07/09 07:30 |
14 |
Radu Paisvant v David Pichler
|
0-6,2-6
|
07/17 12:00 |
29 |
[169] Felipe Meligeni Rodrigues Alves v Pablo Andujar
[105] |
6-3,4-6,6-2
|
07/16 18:00 |
28 |
[215] Luciano Darderi v Felipe Meligeni Rodrigues Alves
[169] |
2-6,2-6
|
07/16 11:45 |
28 |
[228] Matheus P De Almeida v Pablo Andujar
[105] |
6-3,2-6,3-6
|
07/15 14:50 |
27 |
[166] Geoffrey Blancaneaux v Matheus P De Almeida
[228] |
4-6,4-6
|
07/15 12:30 |
27 |
[284] Frederico Ferreira Silva v Felipe Meligeni Rodrigues Alves
[169] |
4-6,6-7
|
07/15 11:55 |
27 |
[70] Jiri Lehecka v Luciano Darderi
[215] |
6-4,6-7,4-6
|
07/15 10:00 |
27 |
[248] Lukas Klein v Pablo Andujar
[105] |
3-6,4-6
|
07/14 16:15 |
26 |
[284] Frederico Ferreira Silva v Marius Copil
[330] |
7-6,7-6
|
07/14 13:30 |
26 |
[70] Jiri Lehecka v Andrey Chepelev
[403] |
6-4,4-6,6-4
|
07/14 10:00 |
26 |
[215] Luciano Darderi v Dalibor Svrcina
[172] |
5-7,7-5,7-6
|
**Turneul de tenis Challenger - Iași**
Turneul de tenis Challenger - Iași este un eveniment anual de tenis masculin care face parte din ATP Challenger Tour. Turneul se desfășoară pe terenuri cu suprafață dură în orașul Iași, România.
Prima ediție a turneului a avut loc în 2016. Ediția din 2023 va fi cea de-a 8-a ediție a turneului.
Turneul Challenger - Iași oferă jucătorilor o oportunitate de a acumula puncte de clasament ATP și de a se pregăti pentru turneele de Mare Șlem și alte evenimente mari. Listau de participanți include, de obicei, o combinație de jucători din top 100 ATP, jucători aflați în ascensiune și tineri talentați.
Câștigătorul turneului Challenger - Iași primește un trofeu, puncte de clasament ATP și un premiu în bani. Turneul este o atracție majoră pentru fanii tenisului din Iași și din regiunea Moldovei.
Cu o atmosferă vibrantă, meciuri de înaltă calitate și posibilitatea de a vedea viitorii campioni la lucru, Turneul de tenis Challenger - Iași este un eveniment imperdibil pentru iubitorii de tenis.