Date | R | Gazde v Oaspeti | - |
07/13 10:50 |
25 |
[356] Matija Pecotic v Roberto Ortega-Olmedo
[311] |
4-6,6-0,6-1
|
07/13 09:00 |
25 |
[165] Hugo Gaston v Nerman Fatic
[326] |
6-1,3-6,6-1
|
07/13 08:55 |
25 |
[262] Teymuraz Gabashvili v Lucas Miedler
[325] |
5-7,6-4,5-7
|
07/13 08:45 |
25 |
[229] Maxime Janvier v Miljan Zekic
[385] |
3-6,6-7
|
07/13 07:00 |
25 |
Dan Alexandru Tomescu v Filip C Jianu
|
4-6,3-6
|
07/13 07:00 |
25 |
[267] Pedja Krstin v Dimitar Kuzmanov
[238] |
2-6,2-6
|
07/13 07:00 |
25 |
[339] Hernan Casanova v Nino Serdarusic
[279] |
6-4,6-4
|
07/12 11:50 |
25 |
[220] Felipe Meligeni Rodrigues Alves v Igor Sijsling
[304] |
7-5,6-2
|
07/12 11:35 |
25 |
Nikolas S Izquierdo v Nicholas D Ionel
|
3-6,6-4,2-6
|
07/12 10:40 |
25 |
Maxime Janvier v Elliot Benchetrit
|
Cancelled
|
07/12 09:55 |
25 |
Stefan Palosi v Matteo Donati
|
4-6,4-6
|
07/12 09:50 |
19 |
[385] Miljan Zekic v Alejandro Gonzalez
[464] |
6-2,7-6
|
07/12 09:20 |
25 |
[338] Adrian Andreev v Alexandre Muller
[197] |
6-4,1-6,6-3
|
07/12 08:00 |
19 |
Bogdan Bobrov v Dan Alexandru Tomescu
|
2-6,3-6
|
07/12 08:00 |
19 |
Vlad Andrei Dancu v David Poljak
|
2-6,0-6
|
07/12 08:00 |
19 |
[372] Uladzimir Ignatik v Alexandar Lazarov
[477] |
4-6,4-6
|
07/11 14:45 |
14 |
[382] Miljan Zekic v Jonathan Eysseric
[333] |
6-2,6-2
|
07/11 09:30 |
14 |
Dan Alexandru Tomescu v Matthieu Perchicot
|
6-3,6-4
|
07/11 09:20 |
14 |
[377] Alexandru Jecan v David Poljak
[451] |
4-6,0-6
|
07/11 08:50 |
14 |
[445] Bogdan Bobrov v Oleg Prihodko
[466] |
6-4,7-6
|
07/11 08:20 |
14 |
Matei Cristian Onofrei v Alejandro Gonzalez
|
0-6,1-6
|
07/11 07:00 |
14 |
Matteo Martineau v Vlad Andrei Dancu
|
3-6,6-7
|
07/11 07:00 |
14 |
[482] Alexandar Lazarov v Alexis Gautier
[493] |
Retired
|
07/11 07:00 |
14 |
Uladzimir Ignatik v Mihai Alexandru Coman
|
6-1,6-3
|
09/20 09:00 |
29 |
[258] Mathias Bourgue v Carlos Taberner
[189] |
4-6,6-7
|
09/19 09:00 |
28 |
[51] Pablo Andujar v Mathias Bourgue
[258] |
3-6,6-3,3-6
|
09/19 09:00 |
28 |
[189] Carlos Taberner v Jaume Munar
[108] |
5-7,6-1,7-6
|
09/18 10:15 |
27 |
[51] Pablo Andujar v Felipe M R Alves
[354] |
6-1,6-7,6-2
|
09/18 09:40 |
27 |
[189] Carlos Taberner v Adrian M-Maceiras
[262] |
1-6,6-0,6-1
|
09/18 08:00 |
27 |
[195] Joao Menezes v Jaume Munar
[108] |
5-7,6-7
|
**Turneul de tenis Challenger - Iași**
Turneul de tenis Challenger - Iași este un eveniment anual de tenis masculin care face parte din ATP Challenger Tour. Turneul se desfășoară pe terenuri cu suprafață dură în orașul Iași, România.
Prima ediție a turneului a avut loc în 2016. Ediția din 2023 va fi cea de-a 8-a ediție a turneului.
Turneul Challenger - Iași oferă jucătorilor o oportunitate de a acumula puncte de clasament ATP și de a se pregăti pentru turneele de Mare Șlem și alte evenimente mari. Listau de participanți include, de obicei, o combinație de jucători din top 100 ATP, jucători aflați în ascensiune și tineri talentați.
Câștigătorul turneului Challenger - Iași primește un trofeu, puncte de clasament ATP și un premiu în bani. Turneul este o atracție majoră pentru fanii tenisului din Iași și din regiunea Moldovei.
Cu o atmosferă vibrantă, meciuri de înaltă calitate și posibilitatea de a vedea viitorii campioni la lucru, Turneul de tenis Challenger - Iași este un eveniment imperdibil pentru iubitorii de tenis.