04/06 10:00 3 Shonan Bellmare v Omiya Ardija 0-1
04/06 10:00 3 Albirex Niigata v Kawasaki Frontale 0-5
04/06 10:00 3 Nagoya Grampus v Kashima Antlers 1-3
04/06 10:00 3 Sagan Tosu v Vegalta Sendai 1-1
03/27 06:00 2 Kawasaki Frontale v Avispa Fukuoka 0-1
03/27 06:00 2 Albirex Niigata v Sagan Tosu 1-0
03/27 06:00 2 Kashiwa Reysol v Vegalta Sendai 0-1
03/27 05:00 2 Vissel Kobe v Kashima Antlers 4-1
03/27 05:00 2 Ventforet Kofu v Omiya Ardija 0-0
03/27 05:00 2 Nagoya Grampus v Shonan Bellmare 0-1
03/23 10:00 1 Kashima Antlers v Ventforet Kofu 1-2

Wikipedia - J.League Cup

J.League Cup este o competiție de fotbal din Japonia organizată de J.League, în care participă echipele din Prima Ligă Japoneză de fotbal. Ea a fost fondată în anul 1992.

Japonia - Cupa J-League

Cupa J-League (J. League Cup sau Yamazaki Nabisco Cup) este un turneu eliminatoriu organizat anual de către J. League, liga profesionistă de fotbal din Japonia. Turneul a fost înființat în 1992 și s-a jucat inițial sub numele de Cupa Yamazaki Nabisco. De-a lungul anilor, turneul a fost sponsorizat de diferite companii, cel mai recent de Yamazaki Nabisco.

Cupa J-League este deschisă tuturor cluburilor din J1 League (prima divizie) și J2 League (a doua divizie). Turneul se joacă într-un format eliminatoriu, cu meciuri în două manșe, iar finala se dispută într-un singur meci. Câștigătoarea Cupei J-League se califică pentru Liga Campionilor AFC.

Unele dintre cele mai de succes cluburi din Cupa J-League sunt Kashima Antlers, cu 8 titluri, și Gamba Osaka, cu 6 titluri. Turneul este considerat o competiție prestigioasă în Japonia și oferă cluburilor șansa de a câștiga un trofeu și de a se califica pentru competițiile continentale.